Współpraca uczelnie, instytucje badawcze

Zapraszamy do współpracy instytucje badawcze, uczelnie, koła naukowe prowadzące badania z udziałem respondentów. System lifebox24 ułatwi zarządzanie grupą badaczy, zbieranie i przesyłanie materiałów. W razie potrzeby jesteśmy w stanie dostosować system do Państwa potrzeb. 

Zapraszamy do współpracy instytucje, które zainteresowane są nawiązaniem i utrzymaniem kontaktu ze skazanymi lub przeprowadzaniem za pośrednictwem naszego komunikatora głosowego badań z udziałem skazanych. Dzięki systemowi można prowadzić badania bez wychodzenia z domu. Z uwagi na to, że sporą grupę użytkowników stanowią więźniowie, możemy pomóc w dotarciu do nich z dowolną informacją.

 

Jak prowadzić badania przy wykorzystaniu lifeboxa?

 

Lifebox24 pozwala na wygodny, anonimowy i bezpieczny kontakt z respondentem na odległość. Jest to szczególnie pomocne narzędzie do prowadzenia badań jakościowych w zakładach karnych, nie tylko z powodu pandemii, która zamknęła więzienia dla badaczy, ale również z uwagi na minimalne zaangażowanie Służby Więziennej. Badacz może przesyłać respondentowi pytania w formie wiadomości głosowych i otrzymywać na nie odpowiedzi w taki sam sposób. 

Badacz może również umówić się z respondentem na rozmowę telefoniczną za pośrednictwem lifeboxa. Korzystając z systemu nie trzeba podawać respondentowi swojego numeru telefonu, by móc się z nim wygodnie kontaktować. Połączenia wykonywane są pomiędzy pięciocyfrowymi identyfikatorami lifebox.

W zależności od tematu badań, badacz może dotrzeć do respondentów spełniających określone kryteria np. dobierając ich z pomocą Służby Więziennej, a następnie również z pomocą SW lub korespondencyjnie przydzielić chętnym do badań osobom indywidualne numery Lifebox, by mogli kontaktować się bezpośrednio z badaczem. Badacz może również skorzystać z bazy użytkowników Lifeboxa, którą dysponuje właściciel systemu firma HurtSystem. Jako Administrator systemu mamy możliwość wysłania wiadomości do wszystkich użytkowników. Dzięki temu badacz może dotrzeć z wiadomością o swoich badaniach do wielu potencjalnych respondentów. Dobór respondentów odbywa się wówczas bez żadnego zaangażowania Służby Więziennej.

 

Lifebox jako doskonały dyktafon

Innym zastosowaniem Lifeboxa jest użycie go jako dyktafonu. Obecnie pracujemy nad tym, by panel Lifebox lepiej dostosować do obsługi na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu użytkownik zamieni swój telefon w wygodny i doskonały dyktafon połączony bezpośrednio z serwerem. Nie będzie to wymagało instalowania żadnej dodatkowej aplikacji. Technicznie będzie to wymagało wyłącznie naładowanej baterii telefonu. Nawet jeśli nagranie zostanie przerwane z powodu rozładowania baterii telefonu lub z innego powodu, system automatycznie zapisze wywiad na serwerze. Dzięki takiemu rozwiązaniu pliki dźwiękowe nie zajmują miejsca w pamięci telefonu i są całkowicie bezpieczne. 

W przypadku, gdy badania prowadzi grupa badaczy, kierownik projektu otrzymuje Lifeboxa głównego, natomiast badacze otrzymują Lifeboxy podrzędne. Dzięki temu kierownik badań ma możliwość podglądu ze swojego Lifeboxa na to, co dzieje się w "skrzynkach" badaczy. Może np. odsłuchiwać wiadomości, które badacz nagrywa z respondentami. Natomiast jeśli badacz prowadzi wywiad w badaniach terenowych, zarówno on, jak i właściciel Lifeboxa głównego, mają dostęp do nagrania zaraz po jego zakończeniu. Nie trzeba martwić się o przegrywanie czy przesyłanie nagrań, tak by były dostępne dla innych członków grupy badawczej. System zapisuje je na serwerze, zatem  użytkownicy mają do nich dostęp natychmiast po zalogowaniu się do swojego panelu www. System jest elastyczny i właściwie wyobraźnia badacza jest głównym ograniczeniem.

W celach badawczych Lifebox24 wykorzystuje Sekcja Psychologii Sądowej KNSP Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacją udzieloną nam przez Sekcję.  

Współpraca kancelarie prawne

Kancelarie prawne - współpraca.jpg

Swoją ofertę kierujemy również do kancelarii prawnych, które obsługują lub chciałyby obsługiwać klientów przebywających w zakładach karnych. Lifebox24 umożliwia szybkie dotarcie z informacją do klienta i uzyskanie informacji zwrotnej, a także sprawne przekazywanie informacji między pracownikami kancelarii. Warto podkreślić, że osoby długi czas pozbawione wolności często potrzebują pomocy cywilnoprawnej, pomocy w reprezentowaniu ich przed ETPC o przewlekłość postepowania czy np. przed sądami krajowymi w sprawach o WPZ.  

Ze swojej strony oferujemy:

- darmową reklamę kancelarii w grudniowym łączonym wydaniu kwartalników "Punkty Styku" oraz AFA SHOP Magazyn, docierającym do blisko 10 tysięcy skazanych i ich rodzin. 

- informację o Państwa kancelarii wysłaną na lifeboxy (w tej chwili około 1000 użytkowników)

- trzymiesięczny darmowy dostęp do systemu w pakiecie Biznes Pro

Lifebox jako odpłatna infolinia i system do przesyłania odpłatnych plików dźwiękowych

Twój biznes wiąże się z udzielaniem porad lub informacji przez telefon. Chcesz zacząć zarabiać na swojej infolinii ale operatorzy linii premium proponują zbyt wysokie stawki? Skontaktuj się z nami. System lifebox doskonale sprawdzi się jako Twoja odpłatna infolinia. 

System umożliwia również rozsyłanie odpłatnych plików dźwiękowych np wiadomości premium, utworów muzycznych, podcastów. Twoi klienci zapłacą za ich odsłuchanie, a saldo Twojego lifeboxa zostanie zwiększone o wartość odsłuchanych plików lub wiadomości. 

Rodziny skazanych

Rodziny skazanych i samych osadzonych zachęcamy do korzystania z możliwości taniego dzwonienia z zakładów karnych, możliwości pozostawiania wiadomości głosowych skazanym, a także tworzenia połączeń konferencyjnych.

Zaczynamy?

Jeśli chcesz otrzymać identyfikator i pin smsem to wpisz poniżej swój numer telefonu

Jeśli chcesz otrzymać identyfikator i pin mailem to wpisz poniżej swój adres mailowy. Pamiętaj, że wiadomość z Twoim identyfikatorem może trafić do Twojego spamu - sprawdzaj także spam.

Dziękujemy za zainteresowanie naszym systemem. Za parę minut na podany adres mailowy otrzymasz dane do logowania do systemu Lifebox24

Partnerzy

logo punkty styku 2.png
przód okładki.jpg
KNSP UJ.png
afa3.jpg
doznania logo.jpg